Wetenschap - 1 januari 1970
Veehouder wil geen etiket over dierwelzijn
Veehouders en de verwerkende industrie zien niets in een etiket voor vlees, eieren en zuivel waarop staat hoe het gesteld was met het dierwelzijn van de inhoud. Dat blijkt uit onderzoek van het LEI.
Maar de veehouders zelf willen er niet aan. Ze zijn bang voor meer administratie en minder vrijheid in de keus van leveranciers en afnemers. En ook de vleeshandelaren, slachters en vleesverwerkers blijken sceptisch. Ze vrezen kostenstijging en denken dat de index hun internationale concurrentiepositie verslechtert.
Moet de index er toch komen, wat minister Veerman eerder zei te willen, dan zal dat een grote inspanning vragen, concluderen de onderzoekers. Zo zouden binnen Europa dezelfde regels voor dierwelzijn moeten gelden, moet de index op het etiket in heel Europa ingaan en moet een slechtere positie op de wereldmarkt gecompenseerd worden, aldus het LEI. / JT