Organisatie - 1 januari 1970
Müller over DNA-afslankpil in Kassa
In een item over een omstreden afslankpil ‘op DNA-basis’ zal het consumentenprogramma Kassa de Wageningse hoogleraar prof. Michael Müller aan het woord laten.
‘Dit is slecht voor de wetenschap’, zegt voedingshoogleraar Müller. ‘De overheid investeert miljoenen in onderzoek naar het verband tussen genen en overgewicht, en dan komt er een Amerikaans bedrijf dat zulke briljante mensen in dienst heeft dat het al die research niet nodig heeft.’
Er zijn nu driehonderd genen bekend die samenhangen met overgewicht, zegt Müller. Het verband tussen voeding, genen en overgewicht is vele malen complexer dan fabrikant Salugen suggereert, en onderzoekers gaan ervan uit dat Genotrim – kosten: honderd euro per maand – niet werkt. Bovendien bevat de pil het hormoon DHEA, dat in Nederland niet is toegestaan.
‘Een week geleden stond dat nog op de website van de fabrikant’, zegt Müller. ‘Nadat webloggers daarover zijn gaan schrijven heeft Salugen de teksten veranderd. De nieuwe teksten reppen met geen woord over DHEA.’ / WK
De uitzending van Kassa over Genotrim is komende zaterdag 28 januari, 19.00 uur, Nederland 3.