Student - 28 juni 2012
Komend collegejaar nieuwe regels voor inschrijving
Wageningse studenten kunnen zich vanaf september niet meer op elk gewenst moment inschrijven voor een programma aan de universiteit. Door overheidsmaatregelen is de universiteit genoodzaakt om de instroom te beperken tot twee momenten: september en februari.
Als de universiteit haar soepele regeling niet zou aanpassen, zouden langstudeerders zich massaal nĂ¡ 1 oktober inschrijven om zo de boete te ontlopen. 'Ten eerste is dat fraude, ten tweede loopt de universiteit zo een hoop geld mis,' aldus Appelman.
De studentenraad begrijpt dat de universiteit haar regeling moet aanpassen, maar betreurt dat de flexibiliteit op deze manier is verdwenen. Appelman: 'Studenten die van plan waren om zich twee, drie maanden uit te schrijven, misschien al een ticket hadden geboekt voor een lange reis, moeten nu hun plannen aanpassen.'