Student - 29 november 2007
Een tochtje door Bernards maagdarmkanaal
Staat de kijkoperatie in de mensgeneeskunde de laatste tijd ter discussie, voor de behandeling van zieke reptielen kan endoscopie een uitkomst zijn. Zo heeft Paul Groenesteijn al eens een veiligheidsspeld verwijderd uit een halfdode hagedis. De dierenarts demonstreerde de techniek bij een boa constrictor tijdens het Reptile event op woensdag 21 november bij Van Hall Larenstein in Leeuwarden.

De dierenarts steelt met zijn boa de show. Nadat hij eerst de werking van de endoscoop in het binnenste van een rode paprika heeft laten zien, neemt hij het publiek mee voor een enerverend tochtje door het maagdarmkanaal van Bernard. Op de monitor klopt de lichaamsslagader en komen luchtzakken en een galbultje voorbij.
Natasja heeft ondertussen de grootste moeite om de slang in bedwang te houden. Dat ligt niet zozeer aan het apparaat in zijn slokdarm als wel aan zijn schuwheid, verzekert Groenesteijn. Per slot slikt het dier moeiteloos een prooi met een doorsnede van acht centimeter weg.