Student - 8 september 2015
Ceresleden voor 69e keer erewacht op Prinsjesdag
8Dinsdag 15 september, Prinsjesdag, staan elf leden van de Wageningse studentenweerbaarheid Transvaal langs de route van de Koninklijke Stoet. Dit jaar voor de 69e keer.

In een ceremonieel uniform, inclusief hoed en wapen, vormen de Wageningers samen met andere studentenweerbaarheden van Nederland op het Binnenhof de erewacht voor de koning en koningin.
Volgens Stef Heijink, president van Transvaal, staan de Wageningse studenten er dit jaar voor de 69e keer. ‘Helemaal zeker weet ik het niet,’ houdt Stef een slag om de arm, ‘maar ik denk dat wij er in 1946 voor het eerst bij waren en sindsdien geen erewacht hebben overgeslagen.’ De vereniging is in 1900 opgericht en werd vijf jaar later een ondervereniging van W.S.V. Ceres. ‘Uit de beginjaren is weinig bekend, maar duidelijk is dat de vereniging doodbloedde totdat prins Bernhard zich na de Tweede Wereldoorlog over de studentenweerbaarheden ging ontfermen.’ Sindsdien staan de studenten langs de route van de Gouden Koets op Prinsjesdag.
Vanaf het stadion van ADO Den Haag, waar de Wageningers zich omkleden, worden de studentenweerbaarheden dinsdag onder politie-escorte naar het Malieveld gereden. Vanaf daar marcheren ze naar het Binnenhof, waar ze strak in de houding moeten wachten op de Koninklijke Stoet. ‘Het is zo vet om de koning en koningin op twee meter afstand voorbij te zien rijden.’
Ella de Koning
Het zijn vaderlandse toppers.. Een voorbeeld van goed burgerschap
Reageerpsychische hulp nodig
Toppers? Met verkleedkleren en speelgoedgeweertjes ben je geen topper maar een zielig hoopje ultrarechtse corpsballen. Er schijnen overigens best goed psychiaters in Den Haag te werken. Kunnen ze misschien even langs gaan voor een afspraak.
Wakker Vlees
Ultrarechtse corpsballen? Eerder enthousiaste studenten die nog respect hebben voor gebruik en traditie en die op deze wijze hun steentje bijdragen aan het ceremoniële aspect van Prinsjesdag. Beter dan azijn pissen en traditie verwarren met psychische gestoordheid.
TV
Jealous much? ;) Stelletje spijtknorren
Reageerkaal
Feutjes van het corps, laat je lekker scheren
ReageerSuper vet!
Het is zo vet om de koning en koningin op twee meter afstand voorbij te zien rijden.
Reageerongelooflijk
Mogen die gastjes alsjeblieft permanent in Den Haag blijven?
ReageerVlees
Stelletje paspoppen
ReageerBeetje uren voor lul staan met een niet werkend wapen. Ga zuipen pik
Knor
Padvinders...
ReageerGT
Irreëel.
Reageer