Organisatie - 11 april 2013
Bachelorstudenten veel sneller klaar
Studiesucces groeit, mede door eenmalig effect van langstudeerboete.
Instroom master neemt fors toe.
Na vier jaar wist 67 procent van de studenten de bachelor af te ronden. Een stijging van 6 procentpunt die de universiteit verder in de buurt brengt van de doelstelling van 75 procent in 2015. Dat cijfer staat in de afspraken die de universiteit met de overheid heeft gemaakt. Wageningen wil het studiesucces verder verbeteren door studenten in het allereerste semester meer contacturen en tussentijdse toetsen te bieden. Ook wordt er nagedacht over de invoering van een bindend studieadvies.
Meer masterstudenten
Doordat meer studenten hun bachelor afrondden, groeide ook de instroom in de master: van 1490 in 2011 naar 1810 in 2012. Het studiesucces in de masterfase is groot, mede doordat studenten tijdens hun bachelor al mastervakken kunnen volgen. De verwachting is dat het studiesucces door de invoering van de harde knip iets zal afnemen.
Het Wageningse studentenbestand groeide weer behoorlijk vorig jaar. In totaal schreven 2197 studenten zich voor het eerst in, ruim 9 procent meer dan het jaar ervoor. Het aantal nieuwe internationale studenten groeide ook: van 747 in 2011 naar 811 in 2012. Zij dragen vooral bij aan de groei van het aantal masterstudenten. Als de trend doorzet zullen er vanaf dit jaar méér masterstudenten in Wageningen studeren dan bachelorstudenten.