Wetenschap - 3 oktober 1996
Kennisstad onder vuur
Kennisstad onder vuur
De hoofdactiviteit van Aglink is kennisoverdracht van wetenschappelijke instituten naar het bedrijfsleven. Sijthoff dreigt daarmee te stoppen als de stichting voor die activiteit een eigen organisatie opzet, in plaats van Aglink daarvoor in te schakelen. Aglink heeft in de afgelopen tien jaar een systeem ontwikkeld waardoor bedrijven gebruik kunnen maken van de kennis die de instituten hebben ontwikkeld en die daar vaak op de plank blijft liggen. Eenvoudig is dat niet, vertelt Sijthoff. Er komt meer bij kijken dan een bord in de tuin met de tekst Kennis te koop."
Sijthoff overweegt juridische stappen te ondernemen om een samenwerkingsverband tussen de stichting en zijn bedrijf af te dwingen. Gaat de stichting die samenwerking niet aan, dan kan het stopzetten van de kennisoverdracht Aglink negen werkplekken kosten.
Volgens wethouder P. Spitteler van Economische zaken hoeft het zo ver niet te komen. Zodra de voorbereidingen zijn afgerond, wordt Sijthoff uitgenodigd om over een samenwerkingsverband te praten. Hij moet nog een week of drie geduld hebben."
Een logo heeft de stichting nog niet, meldt Spitteler. Het beeldmerk waar Sijthoff op doelt, een zittende uil, is alleen gebruikt voor de uitnodigingen voor een symposium over Wageningen als kennisstad, ter ere van scheidend burgemeester Jager. Dat had volgens Spitteler met de stichting niets te maken.