Wetenschap - 14 maart 1996
Educational co-designers
Educational co-designers
e dit onderwijs dagelijks voorgeschoteld krijgen, en er grotendeels afhankelijk van zijn, voorkomt dit.
De vrije-keuzeruimte wordt verkleind (en dat in de tijd van het liberalisme), de vrije orientatie wordt opgeheven, en er worden minder vakken = minder keuze mogelijkheden aangeboden. Wat te doen?
Je kunt hier ter plekke beginnen met de vormgeving van je eigen onderwijs. Door direct hierover te onderhandelen met je onderwijsaanbieders, in de richtingsonderwijscommissie. Dat kost wat tijd en af en toe frustratie - daarmee des te leerzamer. Of je gaat mee in de tijdgeest en maakt van jezelf een passieve onderwijsconsument die heen en weer shopt maar nooit eens stilstaat bij de vormgeving van de onderwijsmarkt zelf, en wie dat bepaalt.
Ritzen knaagt aan de studietijd, er moet meer in minder tijd, en binnenkort beslist geen student meer over wat nou goed tropenonderwijs is.